הערב נדליק נר ראשון של חנוכה ונטעם נגיסה ראשונה מסופגנייה (נניח שהצלחתם להתאפק עד עכשיו).  רגע לפני, יצאנו לביקור סופגניות קצר בעסקים מקומיים. נכנסנו עד סיר השמן, יצאנו בריח אבקת סוכר, וקינחנו בסופגנייה במילוי בשר בקר.

-

תחנה ראשונה בדרך המתוקה לעלייה במשקל הייתה קונדיטורית 'עיני' ברחוב החרושת 9 בבת ים. שם התפרצנו למטבח, והפתענו ליד סיר שמן עמוק את בן ציון, "איש הסופגניות". בתוך השמן הרותח בעבעו וצפו המוני סופגניות שמנמנות, ובן ציון הציג איך נראית סופגנייה לפני טיגון, כיצד משליכים אותה לסיר, ולא שכח להדגים את מיומנויות דיג הסופגניות שלו.

את טיגון הסופגניות הוא עושה אוטומטית, וכמעט בעיניים עצומות, ולנו סיפר שבימים שלפני החג ובמהלכו יטבלו בסירי השמן של 'עיני' אלפי סופגניות. "כבר חולמים על סופגניות בלילה", הוא צוחק.

במאמץ עזבנו את מראה הסופגניות השוחות, והמשכנו לקונדיטורית 'קפה מוצרט' ברחוב יקואל 4 בבת ים. אחרי שבתחנה הקודמת בדקנו שמן, כאן התפנינו לבדיקת ציפויי סופגניות. שוקולד, סוכר, ציפוי מבריק לבן וציפוי מבריק עם סוכריות, ובין כולם מסתתרת הכוכבת: אבקת סוכר וריבת תות שדה.

ב'מוצרט' סיפרו לנו שלמרות כל החידושים, הגיוונים והצבעים, הסופגנייה הכי מבוקשת היא "הרגילה", ולמי קראתם 'פושטית?'.

לתחנה האחרונה במסע הסופגניות הבת ימי, קונדיטוריית 'שיבולת השרון' ברחוב הקוממיות 12 בבת ים, כבר הגענו מוכנים, וצעדנו נחושים למטבח. על הכוונת היו המילויים. במטבח הפרענו לעובד מטבח חרוץ וביישן, שהיה טרוד בהכנסת מילוי לסופגניות. על מגש כבר הונחו סופגניות מטוגנות ועטופות הסוכר, ולפני שהיד נשלחה מעצמה ליטול אחת, תפס אותן העובד, והזריק מילוי וניל. לא נכביר במילים על טעם סופגנייה חמה, וגם לא על הקלוריות, כי הגיע זמן סיכומים.

מחירים: בשלושת המקומות טווח מחירי הסופגניות נע בין 5 ל-10. בכל מקום תמצאו מבצעי: 'תקנו יותר, תאכלו יותר אבל תשלמו פחות'.

טעמים: הפופולארי ביותר הוא ריבת תות עם אבקת הסוכר, אבל בכל מקום תמצאו סופגניות במילוי שוקולד, וניל וריבת חלב, ובחלקן גם 'סופגניות דונאט' עם חור באמצע וציפוי סוכר קשיח.

אחרי כל המתוק יצאנו לחפש 'קינוח' במסעדת 'גורילה בר קפה' בשדרות העצמאות 81.

שם הוציאו לכבוד החג מנת חנוכה מיוחדת: 'סופגניית קצבים'. בחוץ סופגנייה מטוגנת, בפנים בשר בקר בבישול איטי, תוסיפו קטשופ ותקבלו גם את 'הריבה'. המחיר: 54 שקלים.

צילום: גורילה קפה-

(סייע בהכנת הכתבה איש יחסי הציבור רון בובליל מחברת  yachaz.co.il)