קהילת יהודי העיר פאס במרוקו היתה ידועה במאכליה היחודיים והתבלטה בשלל מטעמיה האותנטיים והמגוונים. מוריס שטרית (70), נולד בעיירה גורמה מאזור תפיללת, הבעלים של "מטעמי חנניה" בבת ים, ספג בכל שנות ילדותו ונעוריו את הריחות והמאכלים האקסקלוסיביים ברחובות העיר העתיקה. חמוש במסורת זו, כשמאחריו גנטיקה של "משפחה מבשלת לדורותיה", הוא הגיע ארצה בשנות העשרים המוקדמות של חייו ומייד נקלט, ניחשתם נכון, במטבח. בניגוד למטבחים הקטנים של הבתים בפאס - בארץ הוא התווגע גם לבמטבחים מוסדיים באולמות אירועים. את סוד הטעם, הוא מבטיח הוא הצליח לשמר גם כשהכמויות גדלו.

מטעמי חנניה. יח"צ
"זה בדם שלנו", הוא הסביר השבוע במטבח הקייטרינג המאובזר והחדיש של "מטעמי חנניה" ברחוב החשמל בבת ים, "אנחנו יודעים להכין אוכל ולהתאים אירוע לכל דורש".

מה הכוונה "להתאים אירוע"?
"לעשות אוכל כולם יודעים. לא חסר ברוך ה'. אבל לבנות אירוע מ־א' ועד ת', כשהאוכל הוא גולת הכותרת, אני לא מכיר הרבה שיודעים. הסיבה שאנחנו יודעים לעשות זאת פשוטה: יותר מ־50 שנה שאני בתחום הזה של ניהול אירועים. כבר הפסקתי לספור לפני עשור כמה אירועים, גדולים וקטנים, עשיתי. לא אגזים אם אומר שמדובר באלפים".

הכל נשאר במשפחה

סקירה קצרה של ההיסטוריה הקולינרית של מוריס שטרית תביא למסקנה שהוא יודע בהחלט על מה הוא מדבר. כאחד שארגן ובישל את הקייטרינג בחתונתה של עופרה חזה ז"ל (היא התעקשה - ואף אחד לא אומר לא לפיגורה כזאת), וכאחד שבישל לאינספור שמחות ואירועים של שרים, ח"כים וסלבס שונים, אפשר לומר שמדובר בהחלט באוטוריטה בתחום.

את "מטעמי חנניה", העסק הנוכחי והמשגשג שלו, מוריס שיטרית החליט להשקיע בו את כל הידע שרכש במהלך השנים. "וגם", כמו שהוא אומר בחיוך, "שיהיה עסק שגם הילדים שלי יעבדו בו". ואכן, שני ילדיו, שרית ואדם, עובדים בעסק ועוזרים לתפעל אותו אדמיניסטרטיבית. בנו סדריק הוא הדי.ג'י. המיתולוגי.

המשפחה המבשלת, מטעמי חנניה. יח"צ

"תראה", מסביר שטרית, "אני מאוד אוהב דווקא את מה שאנחנו עושים היום מכל מה שעשיתי בעבר. נעים לי לראות משפחה אפילו פשוטה שמבקשת אוכל לשבת חתן, ואני 'תופר' לה תפריט על פי מידותיה ועל פי תקציבה. הם נהנים מאוכל מעולה, מאיכות, מסידור נכון של האירוע בעצות וטיפים ולא 'נשרפים' בכיס. אם אראה לך את כל מכתבי התודה שקיבלתי מאז שאני כאן, שבוע שלם לא יספיק למיין אותם. אבל אני לא צריך מכתבי תודה. עצם העובדה שאנשים חוזרים אליי שוב ושוב, זה כמו אלף מכתבים. כשלתינוק שעשיתי לו את הברית אני מבשל לו את בר המצווה, החינה ולאחר מכן שבת חתן - זה סיפוק עצום".

כלומר, חבילה מהלידה ועד החתונה, מה שנקרא?

"כן. אפילו שלא נדע גם לאחר 120 (צוחק)... אנחנו מבשלים גם לשבעה ואזכרות. זו הדרישה של הציבור, ואנחנו שמחים להעניק לו את זה".

ממרוקו באהבה

שטרית מבהיר כי "אנחנו מבשלים לכל העדות וערוכים לכל הבקשות. מאוכל בריא וטבעוני, מה שנקרא ניו-אייג'י, ועד להארדקור של מאכלי עדות ייחודיים, כגון גונדי ממאכלי פרס וגפילטע פיש וקוגל ממאכלי מזרח אירופה. כמובן שהכל כשר למהדרין בהשגחת הבד"צ. אבל אם ממש מתעקשים, אז אין ספק שעיקר ההתמחות שלנו היא אוכל מרוקאי אותנטי. אני לא מדבר רק על מטבוחה ודגים חריפים, אלא אפילו על מטעמים ייחודים מפאס ומשאר ערי מרוקו, כמו מוח עגל בפלפלים וחומוס, שקדי עגל מתובלים כמיטב המסורת, קוסקוס מקורי מתוק או רגיל ועוד".

לא רק לאירועים פרטיים מבשלים בקייטרינג "מטעמי חנניה". השם שקנה לו שטרית הביא לכך שמוסדות שונים, ציבוריים ופרטים, מקבלים ממנו שירות באופן קבוע. בתי ספר שונים בבת ים ובחולון וצהרונים, אלה רק חלק מהמוסדות השונים להם "מטעמי חנניה" מספקת מזון.

"אבל עיקר גאוותי", מסכם שטרית, "אלו סדרי הפסח המרכזיים שאנחנו עורכים לנזקקים ברחבי בת ים. אנחנו משקיעים שם את כל כולנו כי זה סיפוק אדיר לתת אוכל כמו שצריך לאנשים שלא יכולים לקבל את זה במקומות אחרים. לפחות פעם בשנה".

"מטעמי חנניה", רחוב החשמל 3, בת ים; טלפון: 050-2578958/9, 03-5526658.