לקראת האירוויזיון גם בערי הלווין שסביב תל אביב מקפיצים את מחירי האירוח במאות אחוזים. בין הערים הנחשקות ללינה, בשל הקרבה למרכז העניינים, נמצאת בת ים.

נטע ברזילי (צילום רועי אלמן)

העובדה שבתל אביב לא נותר חצי חדר פנוי במחיר שפוי לימי האירוויזיון, הובילה את התיירים מאירופה לחיפוש מקום לינה בערים הסמוכות. מצד שני גם בעלי הדירות מעוניינים לנצל את ההזדמנות החד פעמית הזו לרווח של אלפי שקלים בסופ"ש אחד.

מסקירת מחירי דירות בערים שונות בסוף השבוע של האירוויזיון 17-19 במאי, התברר שדירה בראשון לציון במחיר של 5,413 שקל שלאחר האירוויזיון כבר אינה זמינה לאירוח.

גם בבת ים קפצו על המציאה ודירה כאן תעלה בסוף השבוע של האירוויזיון 3,418 שקל לעומת 1,410 שקל בסופ"ש רגיל.

קפיצת המחיר הגדולה ביותר נמצאה בעיר רחובות, הדירה מוצעת ב- 2,977 שקל לסופ"ש של האירוויזיון לעומת 899 שקל בסופ"ש רגיל. בהרצליה דירה תעלה 2,100 שקל לעומת 1,120 שקל בסופ"ש רגיל, וברעננה 1,791 שקל לעומת 900 שקל בסופ"ש רגיל.

טיילת בת ים | צילום: א.ר.ג

לדברי איל סגל, מאתר השוואת מחירי המלונות 'הוטלס קומביינד': "אנו עדים לתופעות דומות סביב ארועים בינלאומיים הזוכים לביקוש רב. למשל בחתונת הנסיך הארי תושבי וינדזור העלו את מחיר הלינה לעשרות אלפי שקלים. ובמונדיאל הרוסים הפכו את בתיהם לאכסניות מאולתרות המארחות בו זמנית מספר רב של תיירים".

לפי בדיקה באתר 'הוטלס קומביינד' של גולשים אירופאים המחפשים אחר לינה בתל אביב בימי האירוויזיון, כ-72% סורקים גם את הערים המקיפות את תל אביב: הרצליה, רמת השרון, רמת גן, גבעתיים, חולון ובת ים. 39% מכלל הגולשים מגיעים גם לבדוק גם את אפשרויות הלינה בערים: רעננה, כפר סבא, פתח תקווה, וראשון לציון. 22% מסתקרנים גם לגבי האפשרות ללון בנתניה, ראש העין, ורחובות.