ביום שבת הקרוב ייצא גיא מזרחי, מעצב שיער מבת-ים ומנהל קבוצת פייסבוק תוססת, לחגוג שנה לאחת מהתופעות הכי מפתיעות, מדהימות ולא צפויות בריאליטי הישראלי.

במדינה קטנה שבה נדמה שכל אדם שני ברחוב הפך לפליט ריאליטי כזה או אחר שהמריא ביום אחד וצנח למחרת, הצליחה קבוצה אחת בפייסבוק להפוך להרבה יותר ממשפחה והשבוע היא חוגגת שנה להיווסדה.

מדובר כמובן ב"צבא האמת של שי חי", שמזרחי הוא אחד מארבעת מנהליה, לצד ברונו בן-ישעיהו, בת-ימי נוסף.

גיא, יליד בת-ים, החל בעבודה כספר כבר בגיל 15, בתום לימודיו בבית הספר "התחייה". לאחר עבודה כעצמאי פתח סלון כלות יחד עם אשתו בחצרות יפו, וכיום הוא הבעלים של מספרה בבת-ימון. ועם זאת, לצד העבודה במשרה מלאה, הוא עובד מכל הלב גם בקבוצה הגדולה, לה הוא קורא "הבייבי שלי", מקבל התרעות, דואג להעלות פוסטים ומגיב לשאלות בכל רגע פנוי. 

"תראי, היום זה כבר קשר אנושי" גיא ושי חיעל אף שכצופה אדוקה עקבתי אחר שי חי לאורך העונה האחרונה, הופתעתי כמו רבים אחרים מהקסם שעומד מאחורי ההצלחה של הקבוצה, שנראה שעם הזמן רק הולכת ומתחזקת. זה גם אחד מהדברים שאני מנסה להבין מהשיחה עם גיא, כמה ימים לפני עליית העונה החדשה של "האח הגדול", שמסתמנת כאחרונה שתשדר הזכיינית "קשת".

האם כיום, שנה אחרי, אתה מצליח למצוא הסבר להצלחה שכזו?

"תראי, היום זה כבר קשר אנושי", אומר גיא. "יש לי קשר אמיתי עם אנשים מכל הארץ שהפכו לחברים שלי, ואם יש לי בעיה יפתרו לי אותה ב-10 דקות. הקבוצה די מגובשת. בבית האח זה 16 איש לא מסתדרים, פה אתה עם 17 אלף איש שאני מחובר להרבה מהם".

"פה אתה עם 17 אלף איש שאני מחובר להרבה מהם".הפעילות שלכם חצתה מזמן את הגבולות של הרשת, מה הספקתם לעשות כקבוצה בחודשים האחרונים?

"במסגרת יום המעשים הטובים היינו בבתי חולים, ביקרנו חולת סרטן, היינו בתל השומר במחלקה האורטופדית של ילדים וחילקנו להם מתנות. היו עוד הרבה מעשים טובים שכל  הקבוצה עשתה באופן פרטי. אחר כך עשינו מפגש נוער בהשתתפות שי חי, שהיה הצלחה. בימים אלה אנחנו בהנהלה עובדים על ערב התרמה גדול, שעדיין נמצא בחיתולים. מדובר במשהו גדול ששום קבוצה בפייסבוק עוד לא עשתה". 

"הרבה מעשים טובים שכל  הקבוצה עשתה "בשבוע הבא מתחילה העונה החדשה של "האח הגדול", אתם הולכים לצפות בה?

"כקבוצה כולם יצפו כי הם מאמינים שאין עוד דייר כמו שי חי, והם ירצו לראות כדי להוכיח את זה. ליהוק כזה עוד לא היה ולא יהיה, ואם מישהו ינסה לחקות אותו אז הוא לא יצליח. דייר יכול לשחק משחק יום יומיים ואחר כך זה נחשף. אני עצמי צפיתי לאורך כל העונות כי אני נהנה מהתוכנית, ואני אמשיך לצפות".

פנו אל מישהו מהקבוצה להיכנס אל הבית?

"לא שידוע לי, אבל אי אפשר לדעת מה יהיה. ההפקה כל הזמן יכולה לשנות דברים".

אז מה תעשו במקרה ומישהו מהקבוצה יהפוך למשתתף העונה?

"אם ייכנס דייר מצבא האמת, אני לא יודע אם ירוצו לגבעות כמו שרצו לשי, אבל אנחנו כמובן נתמוך בכל אדם פעיל מהקבוצה ובדברים שהוא צריך לקבל".

גיא ושותפו ברונו בן-ישעיהואילו מתמודדים היית שמח לראות בעונה הקרובה?

"אין לי בעיה עם דמויות שונות והרקע שלהם. מה שמשנה לי זה שייכנס בנאדם שבא להגיד את האמת ויודע לשכנע בעזרת הפה את הדייר שמולו במה שהוא אומר".

לסיכום, רגע לפני שהמתמודדים נכנסים לבית, איזה טיפ היית נותן להם על בסיס כל מה שיצא לך לראות בעונות האחרונות?

"קודם כל להיות בנאדם. לפי דעתי אם אתה אנושי, זו המתכונת שלך להתקדם קדימה בפנים. לנקוט עמדה, לא להיות רכלן, וכמובן גם ללכת עם האמת שלך."

כל התמונות בכתבה מהארכיון הפרטי של גיא מזרחי.