החיקוי שלו לאסף גרניט כבש את הרשת, הוא מופיע בלא מעט מקומות אבל ייתכן שלא ידעתם שמדובר בבת-ימי אמיתי שמביא לעיר שלנו הרבה כבוד.

עכשיו, רגע לפני ההופעה שלו בהיכל התרבות בחודש הבא, שהיא גם ההופעה הראשונה שלו בבת-ים, דיברנו עם בן בן ברוך על ההתחלה, ההחלטה להפוך את הסטנדאפ לקריירה והאנשים שמצחיקים אותו.

אם אתם בת-ימים שרוצים להגיע להופעה שלו, כדאי שתקראו את השיחה - מצפה לכם שם הנחה! 

בן: "בוודאי. זה משהו שלא שוכחים לעולם. ההופעה עצמה לא הייתה מעניינת כי היא לא הייתה אינדיקציה לכלום, עליתי לבמה בקאמל קומדי קלאב בסביבות 1 בלילה אחרי שחיכיתי 3 שעות שיגיע תורי, הקהל היה מורכב מ 16 אנשים שמתוכם 10 סטנדאפיסטים, אז הבנתי שאני רק צריך לעלות על הבמה ולחוות את הרגע הזה. להתמודד איתו. לנסות לזכור ולספר את כל מה שהכנתי ולהתחנף למי שצריך כדי ששבוע הבא יתנו לי לעלות קצת יותר מוקדם."

ואחרי כמה זמן באמת נתנו לך?

בן: "אחרי כמה שבועות. ראו שאני די טוב(כמובן ביחס לחדשים) הבאתי משהו שעמד בניגוד מוחלט למה ששידרתי, איך שהתלבשתי ונראיתי, והמקום שממנו הגעתי. בתחילת הדרך כל המופע שלי היה בדיחות שורה. (כמובן מדובר על 5-15 דק׳) מאוד מתוחכמות עד כדי כך שמעטים האנשים שהבינו וצחקו, אבל אלה שנכנסו לראש שלי וקלטו מה אני רוצה מאוד אהבו והתחברו, וכבר מאז התחילו לעקוב, בתקופה שעוד לא היה ממש איך".

"היו פשוט מגיעים פעם בשבוע למקום קבוע שהייתי מופיע בו בסאלמה בתל אביב(מועדון הסאבליים) וזה חיזק אותי וגרם לי לרצות להתמיד ולהרחיב את ההופעה שלי, למרות שכבר אז התחלתי להסתדר כלכלית אחרי שהקמתי את החברה שהייתה לי, שזה משהו אני מאוד גאה שעשיתי, ועוד יותר גאה בעצמי ואישתי שבהחלט משותפת בשיא ההצלחה, שכבר יש לי מעל 100 עובדים, החלטתי לעזוב הכל ולהתרכז רק באהבה האמיתית שלי. בסטנדאפ! החלטה שבנתיים מוכיחה את עצמה כמוצלחת".

באמת חתיכת החלטה... היו אנשים שאמרו לך לוותר? 27 זה לא ילד

בן: בוודאי שהיו ;) אבל אני כמו תמיד מקשיב רק לקולות הפנימיים שלי.

איזו חברה זו הייתה? ומתי החלטת לעזוב?

בן: "חברה שנתנה שירותי מיקור חוץ (outsourcing) בצורת מוקדי מכירה לבנקים חברות ביטוח וגופים פיננסיים מהטובים והגדולים במשק, היו לנו כ 80 נציגי מכירות ומתאמי פגישות מעולים. סטודנטים של הבינתחומי ברובם, היו עוד מחלקות, כמו ביטוח נדל״ן וכאלה. קיצר חברה רצינית. ישבנו בהרצליה ואשדוד, וזה גדל בצורה מהירה ויוצאת דופן, היום החברה עדיין קיימת אך שינתה את אופי הפעילות והפכה להיות סוכנות ביטוח גדולה וחזקה מאוד. עדיין שמרה על השם המקורי ״מגדלור״(שהביא יוסי השותף שהקים איתי את כל היופי הזה)".

היו פעמים שהתבאסת שעזבת?

בן: "לגמרי לא פשוט. היה רגע אחד כזה. שהרגשתי שאני לא ממש מצליח להביא לידי ביטוי אמיתי את המחשבות והבדיחות שיש לי בראש ובאמת מצחיקות אותי. חשבתי לפרוש, זה היה אחרי שנה וחצי ולפני החתונה, אבל אז אמרתי לעצמי, בא ננסה הפסקה של חודש נראה עד כמה זה יעזור. כי אז הייתי מופיע ממש כל יום. איפה שרק אפשר על כל במה פתוחה ו״תחת כל עץ רענן״ וזה לגמרי עשה את שלו ומאז אני רק שואף להתקדם ולהצליח כמה שיותר".

בן: "הייתה את העונה הראשונה של הקסם הזה. פתאום פרץ לנו לחיים האיש הכל כך מיוחד ומצחיק הזה. אחרי אחד הפרקים אמרתי לאישתי איזה קטע אם פתאום הוא מקבל עצבים ונכנס לים. השאר היסטוריה. ואז התקשרתי לסוכן שלי אמרתי לו אני עושה חיקוי של אסף גרניט, הוא אמר לי אתה יודע לעשות חיקוי שלו? אמרתי לו אני אלמד".

"וסיפרתי לו כמה סצינות שאני וארנון וייס - האוצר האנושי שאני עובד איתו בשנה אחרונה, כתבנו. הוא אמר לי זה יעלה המון (במונחים של סרטון רשת) אמרתי לו לא אכפת לי שיעלה גם 100,000 כי זה גמר אותי מצחוק!! ופשוט הלכתי כל זה בכל הכח. החיקוי שלו בא לי פשוט באופן הכי טבעי שיש. עד היום שאני רואה את התוצר הסופי, הראשון והשני שעשינו לפני חודש אני מתרגש עד דמעות וגאה בפיסת היצירה הזאת".


בן: "לגבי ההופעה בבת ים, ובכלל, אני אין לי שום קשר לאיפה אני אופיע ומתי. על זה אחרי גיל הסוכן שלי, מי שמנהל אותי(בהצלחה רבה) ב 6 שנים האחרונות. המשרד קובע מתי אני אופיע ואיפה, כמה יעלה כרטיס ומי לוקח אותי לאולם. אני פשוט זוכר שב 4.2 יש לי הופעה בבת ים. מעלה פוסטים בעמוד הפייסבוק שלי וזהו!"

בן: "לבתיימים היקרים שלי אני רוצה להגיד את זה:
האולם מכיל 600 מקומות, ורכשו בנתיים 150 כרטיסים שזה יפה כי יש עוד כמעט 3 שבועות.
אבל ממש חשוב לי שיקנו את כל הכרטיסים ושלא יעשו לי הקיץ של אביה בהופעה שאני הכי מתרגש לקראתה. הוצאתי אחרי הרבה ימים של התעקשות לינק מוזל לתושבי בת ים עם מחיר מיוחד. תשלחו לי הודעה פרטית לעמוד הפייסבוק שלי ותקבלו מהבנות שמנהלות לי איתו את הלינק. אני ממש רוצה שהאולם יהיה מלא שבוע לפני כדי שבאמת תהיה הופעה חגיגה!"