יאיר כוכב, הבעלים של בר התרבות המזרחית הירושלמית "תחריר", גרם לרבים להרים גבה כאשר ערך בערב השנה האזרחית החדשה את מסיבת "נובי גוד" ובה עירוב בין מוזיקה מזרחית לבין מוזיקה רוסית. 

בראיון שערכנו איתו אז(מומלץ), הוא הסביר שכבת-ימי לשעבר שזכה לחיות בעיר שבה שילוב תרבויות ייחודי שהביאו עמם עולים ממדינות שונות, זה נראה לו הדבר ההגיוני ביותר לעשות. "כשאני פותח את הבית ואת הדלת ומנגיש את התרבות הזו," אמר, "אני מצווה את עצמי להיות ככה גם כלפי תרבויות אחרות".

התחריר בירושלים. צילום: "תחריר - בר תרבות מזרחי"בחג פורים הקרוב, שלושה וחצי חודשים אחרי שמסיבת ה"נובי גוד" שערך בבר הירושלמי שלו הצליחה, הוא מוציא אותה מהבית שלה בשוק מחנה יהודה ומביא את תחריר לעיר שלנו, במסיבה מיוחדת שתכלול ערבוביה של תרבות מזרחית ורוסית, ותתקיים בחצר התרבות בבת-ים. מדובר בתוצר של שיתוף פעולה חדשני בין תחריר לבין אגף התרבות בבת-ים, במסגרתו יופיעו אמנים רבים שיהפכו את הערב לחגיגה אמיתית.

דיג׳יי אופיר טובול ישלב מזרח ומערב, ישן וחדש, גלובאלי ולוקאלי, קלאסיקות מהפנתיאון ולהיטים עכשוויים. בנוסף יעלו על הבמה להקת הסלון של אלייב, שמציעה רפרטואר עשיר ומעניין של מוזיקה אתנית מארצות שונות בעיבודים חדשים; וכמו כן, תופיע גם להקת אורגונייט, הרכב רייב ים תיכוני שיצר הופעה אלקטרונית בהשראת התרבות הפוסט-סובייטית לצד התרבות הישראלית והמזרח תיכונית בה גדלו בארץ העולים מחבר העמים בשנחת ה-90.

צילום:יעל אבישי, אורגונייט והסלון של אלייב

"אני מאוד מחובר לבת ים, וחושב שהרבה ממה שאני ומהאופן שבו אני עושה את הדברים, נובע מדיבור בגובה העיניים, שזה דבר מאוד בת-ימי", מספר כוכב כשהוא נשאל לגבי ההיערכות למסיבה. "יכול להיות שגם חלק ממה שהצלחתי לעשות בירושלים קרה בגלל שבאתי מגובה העיניים, והדיבור שהבאתי לשוק מחנה יהודה מאוד מחבר בין בת-ים לבין ירושלים. זו תכונת אופי שאפשר להגיד שנולדה אצלי מתוך ההוויה הבת-ימית."

מתי? מוצ"ש, פורים, ה-11 במרץ

איפה? חצר התרבות בבת-ים