האמנית יפה מאיר בת ה־70 מבת ים מגבשת בימים אלה תערוכה שמביטה לאחור על חייה, ובה היא תסקור את הקריירה האמנותית שלה, לדבריה, מתוך רצון "לגלות מחדש את יצירתה ולפרוש אותה לעיני הקהל שלה וקהל חובבי האמנות בישראל".

מתוך התערוכה במרכז עמיעד

מאיר אשר גדלה ומתגוררת בעיר בת ים מעידה על עצמה כי אינה אמנית קונבנציונלית. החומרים שבהם היא משתמשת בעבודותיה לרוב אינם "אצילים", לדבריה, אלא חומרים שניתן למחזר ולמצוא בכל מקום, כמו גומיות, בדים, כפתורים, שטיחים, פורמייקות, נייר, מתכות, ספוגיות ניקוי ועוד. בשפה המקצועית, קוראים לזה אמנית "ארט פוברה - arte povera”.

מאיר היא אמנית רב־גונית הפועלת משנות ה־80 בציור, פיסול, צילום, עיצוב מוצר, שטיחים, רהיטים, ציור על טקסטיל וגרפיקה ממוחשבת. היא הציגה מספר תערוכות יחיד באילת, תל אביב ובת ים והשתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל. עבודותיה ודירתה המיוחדת בבת ים התפרסמו במגזינים לעיצוב ותרבות הדיור.

היא מספרת על עצמה כי תמיד עסקה בתחום האמנות ואף אצרה תערוכות, "אבל רק כאשר יצאתי לפנסיה הרגשתי שאני יכולה ללכת על זה, על תערוכה רב־גונית ורב־כמותית המתפרשת על פני 800 מ"ר. זוהי אופרציה לא פשוטה", היא מודה, "זהו מהלך אוצרותי ואמנותי נועז שנועד להתמודד עם הפרץ האמנותי שהצטבר אצלי במשך השנים. מתוך רצון לסכם מפעל חיים, 'להוציא החוצה' את מה שהצטבר בתקופת יצירה ארוכת שנים ואולי גם להפתיע".

שמה של התערוכה הוא 'שקשוקה רטרוספקטיבית' והיא תוצג החל מ־9 באוגוסט, שעה 10:00 בבוקר, במרכז עמיעד, שוק הפשפשים יפו.