הצלם הבינלאומי כפיר זיו מציג מהיום (חמישי) את תערוכתו "POP IT UP" בהיכל התרבות בבת ים.

התערוכה המיוחדת של זיו מציגה את עבודתיו על גרגיר התירס הפשוט והמוכר, שצולם כמו יהלומים יקרי ערך.

מתוך התערוכה בבת ים. צילום: כפיר זיו

זיו מספר  כי "כמו רבים אחרים הוא נוהג לאכול את הפופקורן בקולנוע בחושך", אך יום אחד החליט ללמוד מקרוב יותר את צורותיו המעניינות של הפופקורן לאחר פקיעתו. לדבריו, גילה שגרגרי התירס הם אומנם מוצר זמין, פשוט ונגיש אך לאחר הכנסתו למיקרוגל, מתקבלות צורות רבות ושונות של הגרגרים.

בעת הצילום הוא משתף כי "נדהמתי מיופיים ומהשונות הרבה של הצורות ובעזרת תאורה מיוחדת שמאירה את הפופקורן בכל צדדיו וחשיפה ארוכה מאד, הצלחתי ליצר תרגום חדש ואחר לצורותיו המיוחדות של הדגן הפשוט  והקטן כל כך".

התוצאה, צילומים בדו ממד ובתלת ממד שממחישים את היכולת של מוצר מזון שאנחנו מכירים מן הקולנוע לתעתע ולתת לנו לחשוב שמדובר ביצירה אמנותית שנעשתה בידי פסל או צייר.

יצירותיו של זיו בתלת ממד של הפופקורן הן היחידות בעולם וניתן להנות מיופיין בעזרת משקפיים מיוחדים שיאפשרו לחוות את הקרוב והרחוק.

צילומי הפופקורן של כפיר זיו הוצגו בעבר בגלריה בניו יורק, במוזיאון  לאמנות בצ'לסי ובפתיחת הסטודיו שלו ביפו.

בעזרת הדמיון, הצורה והצבע כל אחד יכול למצוא בצילומים אלו דמויות  אנושיות שונות ,מוצרים וחפצים, בעלי חיים, קישוטים ותכשיטים כפי שהאצטקים ראו בהם ועוד.

הפתיחה של התערוכה תתקיים במעמד ראש העיר, צביקה ברוט, ביום חמישי 26 בספטמבר בשעה 19:00, היכל התרבות, רח' סמטת אופיר 3, בת ים.