פסטיבל "ארנבת מרץ" למחול עכשווי יוצא לדרך זו השנה החמישית. הפסטיבל יציג מגוון יצירות מחולובכורות מאת יוצרים מהארץ ומהעולם, במשך שני סופי שבוע בתאריכים 15-24 במרץ. העבודות יוצגו בחללים השונים של מכרז כלים למחול בבת-ים ובמרחבים ציבוריים ברחבי העיר.

שם הפסטיבל "ארנבת מרץ" הוא תרגוםבקריצה פמיניסטית ל-March Hare (הארנב המפורסם מהספר "עליסה בארץ הפלאות"), שמתכתב עם חודש מרץ -בו נערך הפסטיבל מדי שנה. הפסטיבל, שייחודו בין היתר בהנהגתו הנשית ובתפיסה החברתית החזקה שלו, שואף לקרב את המחול והתנועה לכלל -ולא לבודד אותם.

דניאל אשוונדן. יח"צ

בין האירועים הבולטים שיתקיימו בפסטיבל, "GOLDBERG 365"  של היוצר דניאל אשוונדן משוויץ. במסגרת הפרויקט "גולדברג 365", יוצא אשוונדן במשך שנה מדי יום באדיקות ורוקד במרחב הציבורי במשך כשעה לצלילי היצירה האיקונית "וריאציות גולדברג" של באך - לא משנה היכן אשוונדן נמצא בעולם. בבת ים ירקוד אשוונדן ויגיב למרחב העירוני בשתי הופעות באזור המצבה.

הכוריאוגרף הותיק והמוערך ג'וליאן המילטון, מאנגליה, הנחשב לפורץ דרך בתחום האימפרוביזציה, יעלה במסגרת הפסטיבל את המופע "The Light from Beneath Reaches" בבכורה עולמית.

הודי בן עמי ומתן תאופיק יציגו את "אלפא" בבכורה, מופע שנוצר מתוך הכמיהה לאינטימיות, לצד הקושי "לתרגל" אותה.

הכוריאוגרפית סיסילה בנגולה תציג את "Sound of the Trap" מגוון שלמחול היסטורי ועכשווי, דרך הריקודים של ג'מייקה, הריקוד הבוליבי של הרוח, ריקוד הונגרי וטירולי, וכוריאוגרפיה שנוצרה בתגובה למהפכה התעשייתית בין שתי מלחמות עולם. 

"Sound of the Trap". יח"צ

ב"אישה אבן ים" של אורנית מרק איתן ומיה מטילדה קרול, הרקדניות פושטות ולובשות צורה, משתחררות מהעצמי והופכות לגוף אוניברסלי וראשוני.

"FIGURES", שיוצג בבכורה ישראלית, היא יצירה של ליזה בליאסנאיה וסידני בארנס (ליטא/ בלגיה) הבונה הקשרים ודימויים גיאומטריים וכוריאוגרפיים שמאתגרים את התפיסה הראשונית של הגוף, ובוראים מתוכו מבנים וצורות חדשים ומסקרנים. במסגרת הפסטיבל, יעלה המופע שתי פעמים - כל אחת במיקום אחר, שישנה את כללי המשחק שנוצרים בתוכה.

לפרטים מלאים אודות כל המופעים במסגרת הפסטיבל, ולרכישת כרטיסים: http://kelim.tagonet-ltd.com.