פסח במוזיאון הילדים בחולון

1-4 באפריל. ימים א'-ד' בין השעות 10:00-15:00. פרטים וכרטיסים בטלפון: 03-6503000, או באתר www.childrensmuseum.org.il.

מוזיאון הילדים הישראלי, חולון יציין את החג בפעילות מיוחדת ומהנה לכל המשפחה -"כתב חידה" בנושא פסח. ופעילות ברוח החג בתערוכות  'דיאלוג בחשיכה', 'הזמנה לשקט' ו'דיאלוג עם הזמן'. 

פסח במוזיאון הילדים בחולון. צילום: צביה בינדר

מבקרי המוזיאון במסלולים השונים יקבלו כתב חידה כאשר ברחבי המוזיאון יפוזרו קלפי החידה והפתרונות. כל מבקר שיאסוף את כל הקלפים ו/או יפתור את כתב החידה – יזכה בפרס.

בנוסף לכך, במסגרת הסיורים המודרכים על ידי מדריכים עיוורים וכבדי ראיה בתערוכה "דיאלוג בחשיכה" - תשולב משימה של זיהוי פריטים הקשורים לחג. בתערוכה "הזמנה לשקט" בהנחיית מדריכים חירשים ילמדו המבקרים שיר פסח בשפת הסימנים, כמו גם סימון המילים האופייניות לחג בשפת הסימנים (דוג': מצה, סדר פסח, ניקיון יסודי ועוד...). בתערוכה "דיאלוג עם הזמן" בהנחיית מדריכים ומדריכות בגילאי 70 ומעלה ישולבו בסיורים הרגילים סיפורים ברוח החג.

פסח 2018 במדיטק חולון

1-4 באפריל. פרטים וכרטיסים בטלפון: 1-800-202930. 

תיאטרון המדיטק חולון יקיים השנה את אירועי פסח בסימן  "כשהספרים מתעוררים לחיים"- חגיגה של הצגות ואירועים אשר במרכזם  מיטב היצירות הספרותיות לילדים.

ילדי בית העץ. צילום: בני גם זו לטובה

במהלך חופשת הפסח יעלו 10 הצגות שונות לגילי ארבע עד 12 וביניהם גם הצגות לכל המשפחה: המחזה המוסיקלי עפ"י ספרו של יהונתן גפן הכבש השישה עשר וההרפתקה האינטראקטיבית ומלאת דמיון אלומיני במוזיאון. התכנית כוללת גם את ההפקות הרצות של התיאטרון: "ילדי בית העץ", "אמיל והבלשים" ו"נשיקה בכיס" לצד הצגות נוספות: "יונתן בלש ממש", "מקהלה עליזה" ועוד.

לצד ההצגות יקיים המדיטק פעילות ענפה וחינמית שתיערך במתחם, מתחמי יצירה ברוח ההצגות והספרים, ובתום כל הצגה שנייה יתקיימו מפגשים עם יוצרי ההצגות שישוחחו עם הקהל הצעיר על ההצגה בנוסף להצגות יתקיים גם יריד ספרים בשיתוף עם "סטימצקי" ובו יימכרו הספרים על פיהם נעשו ההצגות.

פסח במרכז ההיסטורי של אגד בחולון

1-5 באפריל. בין השעות 8:30-12:30. הכניסה חופשית. 

המרכז ההיסטורי של אגד בחולון, בו מוצגים למעלה מ- 80 דגמים של אוטובוסים ששירתו בקווי השירות ברחבי הארץ, פותח השנה בחול המועד פסח את שעריו ומזמין את הציבור הרחב, משפחות וילדים,  לבוא, להתרשם, ולהצטלם עם האוטובוסים הישנים המייצגים 84 שנות פעילות של אגד.

פסח במוזיאון אגד. באדיבות ארכיון אגד

האוטובוסים המוצגים במוזיאון מלווים תחנות משמעותיות בהיסטוריה הישראלית, החל מימי ראשית היישוב, קום המדינה, דרך מלחמות ישראל ואירועים מכוננים נוספים. המבקרים מוזמנים לעלות על חלק מהאוטובוסים הישנים, להיזכר בימיה הראשונים של המדינה שבדרך או לגלות אותם בפעם הראשונה. האוטובוסים שופצו וחודשו עד הפרט הקטן עם הצבעים המקוריים, האבזור האותנטי ורובם אף נמצאים במצב נסיעה. לצידם מוצגים גם רכבים ששירתו את אגד כמו מכלית, אוטובוסי גרר ואוטובוסים ללימוד נהיגה. בחלק מהאוטובוסים המשופצים יוכלו המבקרים לשבת בכסא הנהג, לראות את תיק הנהג ופורט הכסף ומנקב הכרטיסיות עם הצורות האישיות של כל חבר אגד, כפי שהיו בשימוש לפני עידן ה"רב-קו" וכרטיסי הנייר המודפסים.

השנה, במלאת 40 שנים לפיגוע ב"אוטובוס הדמים" בכביש החוף, שאירוע בחודש מרץ 1978, יוצג גם השלד של האוטובוס שבו מצאו את מותם 35 אנשים, עובדי אגד ובני משפחותיהם, וחיל נוסף. המבקרים במרכז ההיסטורי יוכלו להכיר וללמוד את הפרטים על קרב הגבורה שניהלה הימ"מ בפיקודו של אסף חפץ, בניסיון ההשתלטות על האוטובוס, אשר פוצץ לבסוף על יושביו בידי המחבלים המרצחים, בפאתי תל אביב.

פסח 2018 בהיכל הקרח חולון

1-6 באפריל. 

היכל הקרח  Ice Peaks בחולון, מזמין אתכם לחגוג את חג הפסח עם שלל פעילויות לכל המשפחה: מסיבת ריקודים, סדנת סבון חינמית, מופעי ראווה על הקרח ועוד. בחול המועד פסח, יתקיים מופע ראווה על הקרח, פעמיים ביום בשעות 12.00 ו16.00 עם זוג הפינגווינים, פרחי הליום ורקדנים. כמו כן בחול המועד תתקיים סדנת סבון בנושא קרח. 

פסח בקניון הזהב ראשון לציון

1-4 באפריל. בין השעות 11:00-14:00, 16:00-19:00. הכניסה חופשית. 

קניון הזהב בראשל"צ מזמין אתכם ליהנות בחול המועד פסח מהדמויות הכי אהובות על הילדים "מטוסי על" ו"ברבי" בסדנאות יצירה, מתחם איפור ומופע מיוחד. בשדרת הילדים יתקיימו סדנאות ליצירת משחק קופסא אישי, פינת איפור של מטוסי על, מתחם ברבי להכנת תיק ממותג וקופסת תכשיטים.

ביום ראשון, 01.04.18, בשעה 17:30, יתקיים מופע הפעלה של "מטוסי על".

תערוכת בלונים מהסרטים במתחם G סינמה סיטי ראשון לציון

1-4 באפריל. הכניסה חופשית. 

מתחם G סינמה סיטי ראשון לציון יקיים במהלך חול המועד פסח תערוכת בלונים מהסרטים עם מיצגי ענק של דמויות אהובות ומיתולוגיות מעולם הקולנוע ובשילוב של סדנאות ומופעים חווייתיים לכל המשפחה.  

בתערוכה יוצגו מיצגי ענק אומנותיים ומרהיבים הבנויים מעשרות אלפי בלונים וביניהם: מיצג פארק היורה – בכניסה למתחם יוצב דינוזאור טי רקס ענק בגובה של למעלה מ-8 מטר שיהיה בנוי מלמעלה מ-10,000 בלונים, רוחבו של המיצג 4 מטר ואורכו 6 מטר, מיצג רכבת ההפתעות – מיצג הכולל רכבת עם קטר ושתי קרונות שעליה בעלי חיים שונים באורך 5 מטרים וברוחב של כ-2 מטרים, מיצג כוכבי הילדים – שדרת כוכבי הילדים מסרטי קולנוע בו יוצבו כ-8 דמויות בגובה של 2 מטר, כגון: וונדר וומן, אלזה, אולף, מיניון, בוב ספוג, מיקי מאוס,  שלגיה,ועוד

כמו כן, במסגרת התערוכה יתקיימו סדנאות בלונים ומופעים מיוחדים שיציגו את העולם המופלא של אומנות הבלונים על ידי אמן הבלונים הבינלאומי קובי קלימיאן.  

מופע אומנות הבלונים יתקיים בימים ראשון-רביעי, בתאריכים:1-4/4/18, בשעות: 12:00 ו-17:00. סדנאות הבלונים יתקיימו בימים ראשון-רביעי, בתאריכים:1-4/4/18, בין השעות: 14:00 – 11:00 ו-19:00 – 16:00.

אקסטרים לדגל ברחבת עיריית ראשון לציון

3-4 באפריל. בין השעות 10:00-18:00. הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

הורים וילדים מוזמנים לצבוע את הדגל הגדול ביותר בישראל, המתנשא לגובה של 25 מטרים, וזאת באמצעות מנופים וסנפלינג. אירוע יצירת הדגל ילווה בהפנינג חגיגי כחול לבן לכל המשפחה שיכלול קירות טיפוס, אומגה ענקית, שדרת צילומים, מתחם יצירה "הדגל שלי", מתחם גרין סקרין בו יוכלו המשתתפים להצטלם כחלק מאירועים היסטוריים בתולדות המדינה לפי בחירתם ,הצגות ילדים , מתקני אקסטרים לקטנטנים, שדרת מזון כשר לפסח ועוד. 

אקסטרים לדגל בראשון לציון, הדמייה. יח"צ

פסח במוזיאון אגם בראשון לציון - הגדה על אמנות בתנועה

1-4 באפריל. בין השעות 10:00-16:00. הכניסה חופשית, הפעילויות בתשלום. 

מוזיאון אגם בראשון לציון מזמין את הקהל לבקר בו ללא תשלום במהלך חול המועד, ובנוסף מציע פעילויות בעלות מוזלת של סיורים וסדנאות ברוח החג, שישימו דגש על מוטיב ההתחדשות וסמלי היהדות בעבודותיו של יעקב אגם. לצד הפעילויות, במוזיאון מוצגת "בתנועה מתמדת", תצוגת קבע הכוללת עשרות יצירות מרהיבות שמקיפות שישה עשורי עבודה האמן הבינלאומי פורץ הדרך, שבישראל מזוהה במיוחד עם מזרקת "מים ואש" בכיכר צינה דיזנגוף בתל אביב, כמו גם עם חזית מלון דן בטיילת תל אביב והעיצוב החיצוני של מגדלי נאמן בצפון תל אביב.

סיור משפחות לפסח - ברוח יציאת מצרים יתקיים סיור חוויתי במוזיאון, שבמהלכו יתחקו המשתתפים אחר מקורות האמנות הקינטית ותפיסת המציאות היהודית בעבודותיו הססגוניות של יעקב אגם. 

סדנת אגמיגול אביבית - לכבוד חג האביב תתקיים במוזיאון סדנה בסימן התחדשות, בה ימצאו המשתתפים דרכים יצירתיות להתבונן בעיגול ובתנועה.  

"סודות ותגליות" – אירועי פסח במוזיאון ראשון לציון

1-4 באפריל. בין השעות 10:00-14:00.

חגיגת פסח של מוזיאון ראשון לציון, עם שלל פעילויות וחוויות לכל המשפחה. האירועים יכילו פעילויות חוויתיות המספרות את סיפורה של ראשון לציון ושל האנשים שהקימו אותה. בין הפעילויות: חדר בריחה, סיורים, מופע אופרה קלילים, ביקור באגפי המוזאון השונים והיכרות עם שתיים מהקהילות הותיקות מימי המושבה: הקהילה האורפלית והקהילה התימנית.

"הפנקס הסודי" – חדר בריחה לכל המשפחה. 1-4 באפריל בין השעות 10:00 עד 14:00. מחיר: 20 שקלים. מסלול משימות חוויתי בו יפצחו המשתתפים את הסוד ויגלו את הצופן שהפך חלומות למציאות. המסלול עובר בין תצוגות המוזיאון ובמהלכו ייחשף סיפור הולדתו של דגל הלאום בראשון לציון והפיכת השיר "התקווה" להמנון הלאומי. בתחנות המסלול ייפגשו המשתתפים עם שחקנים שיגלמו דמויות מהעבר.

הפנקס הסודי. באדיבות מוזיאון ראשון לציון

האופרה הישראלית במוזיאון. יום שלישי 3.4 בשעה 11:00. האופרה הישראלית תתארח בחצר ההיסטורית ותקיים מופעים קלילים עם מיטב קטעי האריות והשירה הפופולריים מעולם האופרה, מחזות הזמר וגם קלאסיקות ישראליות בביצועים מיוחדים.

פסטיבל משחקי ילדים ברוח המושבה. ראשון-חמישי 1-5.4 בשעה 10:00-13:30. משחקי ילדים, תיאטרון ויצירה לכל המשפחה במדרחוב רוטשילד.

בועז שרעבי. יח"צ
רוקדים אביב ברחובות: הפסטיבל הארצי ה – 6 למחול וזמר

2-3 באפריל. החל מהשעה 17:30. הכניסה חופשית. 

פסטיבל האביב של העיר רחובות חוזר בשנתו השישית, עם מתחמי הרקדות בגן המייסדים וערבי מופע מיוחדים. בוסתן ישראלי (2.4, שעה 20:00) חגיגת 70 שנות מדינת ישראל דרך תחנות חייו של נשיא המדינה החמישי יצחק נבון שמתארות את הווי חיינו. בערב יופיעו מיטב להקות המחול בשילוב אמני זמר. הנחיה וחיקויים: טוביה צפיר. בהשתתפות: אורי בנאי, רבקה זוהר ולירון לב, אילן ליבוביץ', אסנת זנו מרום, מורן מזוז ועוד. חופשי ומאושר (3.4, שעה 20:00) מופע הנעילה יוקדש בהוקרה לבועז שרעבי. הנחיה: שמעון פרנס. בהשתתפות: בועז שרעבי, רון שובל, רז שמואלי, טל סונדק, סגיב כהן, אתי ביטון, ליטל ממן.