הכח עולה בת עם. צילום: באדיבות נתן בלטה

         

קבוצת הכח עולה בת-ים בכדורסל בניהולו של נתן בלטה משחקת בליגת לי"בי (ליגת ביתא ישראל), בליגה משחקות כיום 14 קבוצות  מחדרה בצפון ועד קרית גת בדרום.

הליגה מונה כ-250 חברים, אין מדובר בליגה מקצועית אלא מדובר בליגה של בני הקהילה האתיופית כ 90% משחקני הליגה הינם מבני הקהילה. הליגה הוקמה כרשת חברתית, שחקני הקבוצות כל אחד בעירו עושים רבות ומתנדבים למען הקהילה.

כל שחקני ליגת לי"בי הינם צעירים, רובם בעלי משפחות וילדים, שמשחקים בזמנם הפנוי אחרי העבודה או בחופש וללא כל תמורה כספית, רוב הקבוצות נתמכות לצורך ניהול הקבוצה ע"י מח' הספורט בעירם/מוקדי הקליטה וכו',כמו גם קבוצת כח עולה בת-ים אשר לקח עליה חסות,  ויקטור טל, מחזיק תיק הספורט בעיריית בת-ים. 

טל מסייע לקבוצה בימי גיבוש, תלבושות,הסעות,אולמי אימון/משחקים ואף התחייב עוד להמשיך לעמוד על הצרכים של הקבוצה ולסייע ככל יכולתו. לצורך כך הוא מקיים מפגשים עם ראש הקבוצה ושחקני הקבוצה ולא שוכח אף להזמין את הקבוצה להרמת כוסית בראש השנה, מדי שנה.

העונה הבאה בליגה תיפתח ב-14 ליולי ,חזונה של ליגת לי"בי (ליגת ביתא ישראל- כך כינו את יהודי אתיופיה בגולה) הינו  "לא לאלימות כן לספורט".  חברי הליגה ובראשם מנהלת הליגה: 5 חברים במנהלת, בראש המנהלת עומד איתן תזזו אשר משחק בקבוצת אנדנ"ט רחובות, מאמינים שבאמצעות הספורט ניתן להביא לשנוי חברתי,למיגור אלימות, לקירוב לבבות. 

במנהלת כבר השכילו אף להוריד את גיל השחקנים השנה וקבעו לאחר דיון בהשלכות עם כל ראשי הקבוצות, שיהיה ניתן לצרף שחקנים מגיל 16 , כאשר בעבר היה רק מגיל 18, וזאת מתוך הבנה שיש צורך בשיתוף בני הנוער בליגה הראשית לשמש להם דוגמא ובכך בנוסף, למנוע זליגה של נוער לפשע, לצריכת אלכוהול,סמים לקטטות ולמעצרים מיותרים.

לאחרונה קיימה קבוצת כח עולה בת-ים אשר יזמה משחק ידידות נגד נבחרת מחוז ת"א של המשטרה וזאת בתקופה שהייתה מתיחות בין בני הקהילה למשטרה, המשחק התקיים באולם החשמונאים בעיר במעמד ראש העיר, יוסי בכר, מחזיק תיק הספורט ויקטור טל, מפקדת מרחב איילון, נצ"מ סיגל בר צבי, ועוד נציגים רבים מהרשות ומהמשטרה.

במשחק, ניצחה הקבוצה המקומית את המשטרה וזכתה בגביע שהוענק  על ידי ראש העיר ומפקדת המרחב.