שוב למדתי על בשרי שהתכנונים העתידיים שלנו הם הרבה פעמים לא רלוונטים. תכננתי להקיש את הטור הנוכחי ל 'יצירת שינוי אקטיבי- בריאת מציאות' והנה, נוכחתי לדעת שישנו עניין רב מהקוראים לשוחח על שינוי הקשור בפרידה במערכת יחסים זוגית. לכן, אני נענית לשינוי מתוך אמונה וידיעה כי זה הדבר הנכון לעשות.

בחרתי להתחיל לשוחח על הנושא דרך תקשור, והשאלה שהפניתי למדריכים היא: אני מבקשת להעביר מסר לקוראים אשר ידבר על השינוי המתחולל בחיינו כתוצאה מפרידה זוגית. המילים בסוגריים הן הבהרות שלי לנאמר.

להלן המסר שהגיע:

"הרבה אנשים חווים פרידה זוגית כמו שהם נמצאים במערבולת. המערבולת קורית להם והם חסרי אונים כלפיה. יש להם הצפה של רגשות ושל חוויות ואין מקום להגיון לבוא ולהשמיע את דברו, כי אנו מתייחסים למערכות זוגיות כמו שהן לחלוטין בשליטת הלב- שהרי- מערכת זוגית משמעותה- אהבה והיא העיקר.
אך אין זה כך. כי אהבה אכן היא העיקר- אך בנקל ניתן להפריד בין אהבה שתלויה בדבר לבין זו שהיא לא. אהבה תלויה בדבר היא מערכת יחסים שבה שני הצדדים פועלים בה באופן שמשרת את הזוגיות עצמה- ולאו דווקא את הצדדים הלוקחים בה חלק. (הזוגיות היא המטרה, "לעבוד" על הזוגיות עצמה מאשר על הפרטים המרכיבים אותה)

אהבה שלא תלויה בדבר - היא זו שהמערכת הזוגית קורית מאליה - בלי שימת לב מצד השותפים, ומדוע זה כך- כיוון שהאהבה מתקיימת אצל כל אחד מהשותפים בה ברמה הכי עמוקה כל אחד כלפי עצמו- וכשזה נעשה באופן כנה ומשרת את אותו האדם הבא להיות במערכת הזוגית- זה באופן טבעי גם משרת את המערכת הזוגית.

כלומר, הנאמנות לעצמנו ברמה הכי עמוקה שיש שמה אותנו, גם אם נרצה וגם אם לא, במערכת הזוגית הכי טובה שיכולה להיות עבורנו. כי השאיפה היא לא "להיות בזוגיות" אלא השאיפה היא "לחוות אהבה כלפי רצונותינו וצרכינו, ואז, האהבה תגיע גם אם לא נשאף אליה."

שאלה: תודה, אך הטור הזה עוסק בפרידה ממערכת זוגית.

והמסר ממשיך: "אי אפשר לדבר על הפרידה ברגע שלא מדברים על הזיווג. אחד הוא בלתי נפרד מהשני. פרידה ממערכת זוגית מתקיימת כששניים לא עוד חולקים את אותו מרחב האהבה. מה זה בדיוק אומר: הזכרתי כי כל עוד כל אחד מאפשר לעצמו מרחב אישי של אהבה למי שהוא ולצרכיו- מרחב אהבה נוצר. בהקשר הזה- מרחב אהבה בין שני אנשים מתפרק ברגע שאחד או שניים מהאנשים משתנה לו "ענן" האהבה (סביב עצמו). כך שכעת אין עוד ענן משותף (אלא אם יש שינוי מותאם אחד לשני של שני ה "ענני האהבה").

אילוסטרציה. צילום: shutterstock

ומדוע ענן האהבה משתנה? לזאת יכולות להיות מספר סיבות במציאות - כמו התאהבות אחרת, משבר כלשהו בחיים, כניסה או יציאה של צלע שלישית שמשנה את המאזן וכולי. אך ביסודו של דבר ישנה רק סיבה אחת ויחידה: והיא השתנות שלנו עצמנו, ללא כל קשר לאדם שהיינו איתו במערכת זוגית.

לחיות פירושו להשתנות. ואילו חוסר בשינוי, הוא מוות. הנשמה כל הזמן משתנה, למעשה, היא באה לכאן על מנת ליצור שינויים בגוף ובנפש- היא באה לחוות את עצמה על שלל היבטיה- ואחד מההיבטים הללו - הוא ההשתנות במערכת זוגית.

הבינו: מערכת זוגית היא המערכת שדרכה יכולה להיעשות הכי הרבה עבודת היכרות עם העצמי- ובכך עם הנשמה הגדולה שאתם. כיוון שזו המערכת שאתם בקשר הכי רציף ועמוס איתה במהלך היומיום שלכם. אך היא גם המערכת המאתגרת ביותר כיוון שההשתנות שלכם לאורך זמן היא כמו מעודנת, עד כדי שאפילו אתם עצמכם לא שמים לב אליה. ומי שרואה אתכם מהצד, יום אחר יום אחר יום צריך להיות מאוד רגיש בתשומת הלב שלו לשינויים שלכם (שאתם עוברים בחיים).

השינויים שאתם עוברים הם השינויים שקשורים בכם ורק אח"כ במערכת הזוגית שלכם. המערכת הזוגית תרמה להיווצרות השינוי, אך מי שמשתנה הוא אתם ועליכם לקבל זאת.

מפגש קארמתי בין שני אוהבים יש לו מטרה: לנקות שיירי מערכות יחסים מגלגולים קודמים והבנה רחבה יותר של מי שאתם. ההבנה של מי שאתם קורית גם במהלך בחירתכם בזיווג, גם במהלך החיים המשותפים שלכם בזיווג וגם במהלך ההחלטה שלכם להיפרד. (לכן רגישות שלכם כלפי ההשתנות שלכם כאינדווידואלים היא מאוד חשובה)

ההחלטה להיפרד, עליה אנו מדברים היום, זו החלטה שגם היא קשורה להשתנות שלכם- אך אין זה אומר שהנשמה משתנה- זה אומר שאתם רואים את השינוי מנקודת המבט הצרה שלכם על הארץ. הנשמה עצמה אינה משתנה, כי היא כוללת את כל טווח השינויים שאתם אי פעם מסוגלים לערוך בחייכם.

לכן, המערבולת שבו אתם חשים כרגע, זוהי תחושתו של הגוף הפיסי והנפשי של החלק הנשמתי הצר שלכם שנמצא על הארץ. והוא רק חלק, חלק אחד קטן מהנשמה הגדולה שלכם. וכך גם אצל המערכת הרגשית של האדם השני בזיווג. הוא מתקיים גם, בצד השני של הקארמה שלכם. עליכם להבין שיש סיבה לכל בחירה זוגית שלכם - וגם לדעת שיש גם סיבה לכל פרידה למערכת הזוגית שלכם. ברגע שמבינים זאת בחוויה האישית שלכם, המערבולת שאתם נמצאים בה אט אט מאטה את הקצב כיוון שהיא חווה את התמונה הגדולה- מטרת הקארמה של שתי הנשמות שלכם שהתחברו ואז - התפצלו. פיצול ממערכת זוגית - היא דרך אחת של פיצול מהקשר הקארמטי שלכם - ופתירתו.

שאלה: האם ישנה חשיבות לדעת מה היה הקשר הקארמטי?

המסר: "זאת כבר עבודת מודעות, שאין היא נחוצה, רק למי שרוצה בה. גם אם לא רוצה בה, הקשר נפתר. אך אין זה עניינינו פה כיוון שרק כל מי שיבחר לקרוא מילים אלו מעניין יהיה לו לדעת דברים אלו (מה היה הקשר הקארמטי עם האדם השני). ולכן המילים הבאות הן שלך יפעת".

זה המסר שהגיע, והוא היה מאוד שונה וארוך ממה שציפיתי שיהיה. ציפיתי לדבר על משמעות פרידה, והנה הגיעה סקירה ראשונית של משמעות מערכות יחסים זוגיות. אני מאמינה שיש פה עניין מצד המדריכים של כולנו לדבר איתנו על נושא כה משמעותי ודומיננטי בחיינו היומיומיים פה.

המערבולת בה חלקכם נמצאים כרגע, זכרו שזוהי מערבולת אחת בתוך האוקיינוס האינסופי - שהיא הנשמה הגדולה שלכם. מסר זה בא להרגיע כל מי שנמצא כעת במערבולת הזו, או מכיר מישהו או מישהי אחרת שנמצאים בה. זהו מסר מחבק ומכיל, אשר מעבר למידע שבא לתת לכם, הוא בא לאמר לכם: אנו רואים את המקום בו אתם נמצאים ואנו מבינים איך זה מרגיש.

בפעם הבא, אצלול לתוך המסר הזה על מנת לבאר אותו עבורכם. ועד אז, אם מישהו עדיין מתקשה לצאת מתפיסת המערבולת שהוא נמצא בה הוא מוזמן לחבור אל אחרים כמוהו, או אל איש קרוב שיוכל להתחזק דרכו, או אלי, על מנת להאט, ולו במעט- את המערבולת.

יפעת סנטו -  מלווה בתהליכי התפתחות, מודעות ושינוי דרך תקשור. מוזמנים להגיב, לשלוח שאלות ולהתייעץ – 054-3339791 או במייל או בפייסבוק

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו