אתמול בשעה 13:00 בצהריים הוזעקו כוחות שיטור ורפואה למתחם גן העיר בבת ים לטיפול בגבר שהותקף וסבל מחבלות בפלג גופו העליון ושברים באצבעותיו.

הבוקר (ב') הובא החשוד להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב ונסיבות המקרה החל להתברר.

על פי החשד האיש, בן 24 מבת ים, תקף אמש את דודו באמצעות מוט ברזל באמצע הרחוב. הסיבה לאירוע היא סכסוך אזרחי בין דודיו של החשוד, שכבר נידונה מספר פעמים בערכאות משפטיות.

צילום: יקותיאל, תיעוד מבצעי מד"א--

בלב המאבק נמצאת חנות משפחית שהבעלות עליה נמצאת במחלוקת. בין המשפחות קיים סכסוך ארוך שנים שככל הנראה הוביל גם לעימותים אלימים ביניהם.

לדברי עורכת דינו של החשוד, התלונה שהוגשה אתמול על תקיפת הדוד, היא אחת משרשרת תלונות שהוגשו מצד משפחת הקורבן, ואף אחת מהן לא התגבשה לכתב אישום. דבר המוכיח לטענתה שאין להן בסיס. לטענתה לחשוד יש אליבי לזמן האירוע, ועל פיו עבר תאונת דרכים עם רכבו והיציאה היחידה שלו מביתו אתמול הייתה למוסך, ולכן לא יכול היה לתקוף דודו.

באולם הדיונים בבית המשפט נכח דוד אחר של החשוד, וטען שמדובר בשקר: "הילד הזה לא מרפה מאיתנו. אני מבקש את עזרת בית המשפט כי זה אדם שמנסה לרצוח את האחים של אבא שלו ולא יתכן שנפחד בצורה כזו". על כך הגיבה עורכת דינו של החשוד ואמרה: "אומר הדוד בעצמו שהגיש 40 תלונות אך לא הוגש כתב אישום אחד על התלונות האלה".

צילום: דוברות איחוד הצלה-

לאחר שמיעת הצדדים וקריאת דוח סודי שהוגש ע"י המשטרה, קבעה השופטת רונית פוזננסקי-כץ, כי: "החשד הסביר בתיק הזה מתבסס על גרסת המתלונן, כאשר מנגד לא נמצאו חיזוקים של ממש לגרסה זו, למעט החבלות וכן החשוד עצמו שמסר גרסת אליבי".

השופטת הורתה למשטרה לבדוק את טענת האליבי, והאריכה את מעצר החשוד עד מחר (31.10) בצהריים.