"חג המחזמר – בת ים" חוגג השנה חמש שנים להיווסדו ויציג שלושה מחזות זמר מקוריים שנוצרו על ידי יוצרים מהשורה הראשונה.ה סופר והמחזאי אפרים סידון, המוזיקאי יונתן כנען עם הבימאית שירית לי-וייס יעלו עם המחזמר "משיח עכשיו", המחזאי בועז אפלבאום, המלחין קובי אושרת עם הבמאי רוני ניניו יעלו עם המחזמר "טראסק", והמחזאי והמנהל האמנותי של הפסטיבל, אורי פסטר עם המוזיקאי רוני וייס יעלו עם המחזמר "צבא השמיים".

הפסטיבל, פרי יוזמתו של הבמאי אורי פסטר, החל בשנת 2013 כבמה למחזות זמר מקוריים בבכורה עולמית, והניב עד היום שבעה-עשרה הפקות מקוריות, ביניהן "בילי שוורץ" שזכה בארבעת פרסי התאטרון לשנת 2016, כולל פרס המחזמר הטוב ביותר והפך להצלחה בימתית אדירה, "סירות בודפשט" בכיכובן של דנה פרידר ורונה לי שמעון, ששיחק  השנה על בימת תאטרון הקאמרי בהצלחה גדולה ו"סוליקא" שיעלה בתאטרון באר-שבע החל מסוף דצמבר השנה.

המחזמר "משיח עכשיו" של אפרים סידון ויונתן כנען עוקב אחר סיפורו המטורף של גדול משיחי השקר, שבתי צבי. שירית לי וייס זוכת הפסטיבל פעמיים ("גרטה והמרוץ לחלל, "גולדי חזיות") מביימת את שחקן תאטרון גשר, הנרי דוד ועשרות משתתפים במסע אוריינטלי אל תורכיה, מצרים ויוון של המאה ה-17.

משיח עכשיו. צילום: רפי דלויה

"טראסק" של קובי אשרת ובועז אפלבאום בבימויו של רוני ניניו (יוצר הסדרה "כבודו") היא פנטזיה נוסטלגית לתל-אביב של שנות ה-30 ובמרכזה חקירה דמיונית של המשוררים נתן אלתרמן ואברהם שלונסקי אחר מותו המפתיע של חיים נחמן ביאליק.

טראסק. צילום: רפי דלויה

אורי פסטר כתב ומביים ורוני וייס הלחין את המחזמר "צבא השמיים", אשר במרכזו עומדת סוגיית גיוס החרדים לצבא היהודי שמקים בלן בית מרחץ יהודי כנגד הפרעות והפוגרומים ברוסיה של המאה ה-16. במחזמר מככבים השחקנים דין מירושניקוב והילה סעדה.

צבא השמיים. צילום: רפי דלויה

לכבוד שנתו החמישית של הפסטיבל, יזכו הצופים ליהנות בכל ערב גם ממופעי "שרים מחזמר" ו"רוקדים מחזמר", שיצדיעו בשירה ובריקוד למחזות הזמר המיתולוגיים "שני קוני למל", "איי לייק מייק" ו"קזבלן" וליוצרים "מנדלי מוכר ספרים", שבהשראתו נכתב המחזמר "צבא השמיים", לשירי חיים נחמן ביאליק, גיבור הפנטזיה המוזיקלית "טראסק" וליוצר המחזמר "משיח עכשיו" - אפרים סידון, בשיריו מתוך "ניקוי ראש" והסאטירות הרבות שכתב.

"חג המחזמר – בת ים" 2017 יתקיים בתאריכים 10-3 בדצמבר ב"היכל התרבות בת ים", סמטת אופיר 3, בת ים. לכרטיסים: http://www.pashbar.co.il.