האירוע האלים התרחש אתמול (א') בשעת בוקר מוקדמת. לפני השעה שש בבוקר, כאשר רוב דיירי הרחוב השקט, עוד נמו את שנתם, החל יום עבודתו של בעל חנות מכולת וקיוסק. בעודו טרוד בפתיחת העסק, הגיע למקום, עפ"י החשד, תושב בת ים (32) והחל לתקוף אותו בבעיטות, אגרופים ודקירות סכין.

בעל החנות התמוטט על הרצפה. נגרמו לו חתכים בפנים, שברים בלסת ודימום במוח. כוחות חירום שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול ראשוני בשטח, והוא פונה לבית החולים 'וולפסון' שם הורדם, הונשם והוכנס לחדר הניתוח.

צילום: יקותיאל, צילום מבצעי מד"א

החשוד בדקירה נמלט מהמקום, והשליך בדרכו את הסכין. עדי ראייה הזעיקו למקום משטרה, וכיוונו את השוטרים לכיוון אליו נמלט. הוא אותר זמן קצר לאחר האירוע, וכיוון אותם למקום אליו השליך את הסכין.

בחקירת האיש, כפי שהיא עולה מפרוטוקול דיון הארכת מעצרו בבית המשפט, התבררה הסיבה לתקיפה.

בין השניים היה ככל הנראה סכסוך קודם, ולטענת החשוד, היה בעל המכולת לוקח כספים מאמו, ולכן חייב לו כסף. במשטרה התייחסו לאירוע כעבירת שוד, מאחר וכסף שהיה על גופו של בעל החנות לפני התקיפה נעלם, וכסף נתפס על החשוד בדקירה.

בבית המשפט טען עורך דינו של החשוד, שלקוחו טוען שהיה שיכור במהלך האירוע, היה במצב פיזי לא טוב, ולא ישן כל הלילה הקודם, לכן ביקש לא להיחקר בטרם תינתן לו אפשרות להתאושש. עורך דינו קבל על כך שהמשטרה לא נענתה לבקשה.

בסיום דיון הארכת מעצרו ציינה השופטת, חיותה כוחן עומר, שהאיש נעצר בחשד לביצוע עבירות שוד, החזקת סכין ופציעה שלא כדין. לאחר שמיעת הצדדים ועיון בתיק החקירה, כולל תיק סודי שהוגש בפניה, פסקה השופטת שקיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגד החשוד, והורתה על הארכת מעצרו עד ל-26.11.