בשבועיים האחרונים הסעירה מחאת הורים לילדים בצהרונים את העיר. הורים סיפרו ל"מיינט בת ים" על אוכל שאינו ראוי למאכל, שלעיתים מגיע אל מוסדות החינוך בשעות הבוקר המוקדמות ומאוחסן בתנאים לא נאותים עד שמוגש לילדים.

בעקבות המחאה ערכו ראש העירייה יוסי בכר, ומחזיקת תיק החינוך, אסתר פירון, ביום ראשון השבוע ביקורת פתע בשלושה צהרונים בעיר בגנים דולפין, גאות ומזח, ביחד עם נציגות ועד ההורים העירוני, שכללה את יו"ר הועד ורד דנינו, וחברי הוועד שי אודסר ודורין דוידוביץ. הצוות הגיע לארוחת הצהריים כדי לבחון מקרוב את טיב האוכל, אופן קבלתו ואחסונו ושביעות רצון הילדים.

לדברי בכר, בשלושת הגנים נמצא שהמזון, שכלל פסטה בולונז, שעועית ירוקה, חומוס וירקות, הגיע טרי וחם והיה מאוחסן בתנאים סטריליים ונאותים. עוד סוכם שחברי ועד ההורים העירוני יערכו סיור במפעל "מבושלת" – המספקת את שירותי הקייטרינג לצהרונים - על מנת להתרשם מסביבת הבישול והתנאים.

צילום מסך-

הביקור עורר את זעם ירון לוי, הורה המוביל את המחאה, ויו"ר 'יש עתיד' בבת ים, שטען שהביקור נעשה בכוונה תחילה בצהרון בנו. "מה שנעשה כאן זו בריונות פוליטית. משלחת עירונית, בראשות ראש העירייה, מגיעה לביקור 'פתע' בדיוק בגן של הבן שלי. יוסי בכר, אולי במקום להפריע לילדים בזמן האוכל ולצלם אותם, היית לוקח ביס קטן בעצמך כדי להבין את האיכות שלו. במקום לבזבז זמן על סיורים, היית נפגש עם מובילות הצהרון ושומע מהן, למה הן לא אוכלות את האוכל של הצהרון ומביאות אוכל מהבית".

את הדברים העלה לוי לרשת החברתית, והורים רבים התרעמו על מה שכינו 'תרגיל פוליטי', ביקשו מבכר לטעום מהאוכל והודיעו שיביאו את ארוחת הצהריים של הילדים לישיבת מועצת העירייה שהתקיימה אתמול (ד'), דבר שלא קרה, ולידי 'מיינט בת ים' סרטון המעיד שבמהלך הביקור בגנים טעמו בכר ופירון מהאוכל שהוגש לילדים. את הנגיסות תאכלו לראות בעצמכם.