בחלק מהאזורים של בת-ים לא ניתן לחנות את הרכב מבלי להיתקל בעלון פרסומת לבתי עסק על גבי השמשה עם שובנו, וייתכן שהפיתרון לבעיה המטרידה קרוב מאוד. "התופעה שבה בעלי עסקים מרשים לעצמם להניח פרסום כפוי על רכב של אזרח, רכושו הפרטי, היא פסולה.
-
האזרח הופך להיות קהל שבוי לפרסומת אותה הוא לא מעוניין לראות מכיוון שהיא מונחת על רכושו ועליו להסירה", ציינה ח"כ יוליה מלינובסקי מישראל ביתנו, אשר הגישה הצעת חוק לאסור על הפצת פליירים על גבי רכבים.
-
"בעלי העסקים רשאים להשקיע את כספם בפרסום בעיתונות הכתובה, באינטרנט, ברדיו ובטלוויזיה.אין הם רשאים לפרסם על רכושו הפרטי של האזרח ללא רשותו".
-
התופעה לא רק מטרידה את בעלי הרכבים אלא גם גורמת לזיהום הסביבה כאשר דברי הפרסומת מושלכים על ידי הנהגים לרצפה או נופלים מהשמשה בעצמם.
רכב חונה ברחוב הקוממיות, בת-יםבהצעת החוק אותה העלתה, הוצע להטיל קנס על סך 1,500 ש"ח לעוסק שהפר את האיסור. על ידי כך מצטרפת הצעת החוק לשורה של הצעות "ירוקות" נוספות, כמו חוק השקיות שנכנס לתוקף בתחילת החודש.
-
מטרה נוספת לחוק היא צמצום התופעה של פרסום שירותי מין על גבי פליירים. "פליירים רבים שמפוזרים בערים שונות ברחבי הארץ על מכוניות, חשופים לעיניי הילדים של כולנו", כך לפי מלינובסקי. "התופעה עצמה של שירותי מין בתשלום היא פסולה ומזעזעת וצריך למנוע את הפצתה בכל דרך".
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו